UWAGA! Dołącz do nowej grupy Praszka - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

Kampania #zaginioneNIEzapomniane: Zaufanie zamiast strachu w relacjach dzieci z policją


W Praszce trwa kampania społeczna pod hasłem #zaginioneNIEzapomniane, mająca na celu budowanie zaufania dzieci do policji. Celem inicjatywy jest zmiana sposobu, w jaki najmłodsi postrzegają mundurowych, aby potrafili zwrócić się do nich o pomoc w sytuacjach kryzysowych. Wizja, w której policjant jest postrzegany jako straszak, jest nieakceptowalna i potencjalnie niebezpieczna.

Podczas trwającej kampanii podkreśla się, jak istotne jest, aby dzieci wiedziały, że policjant to osoba, która nie tylko chroni, ale też pomaga w trudnych momentach. Niepokojące jest to, że powtarzane przez dorosłych zdania o 'zabieraniu przez policjanta’ mogą prowadzić do lęku zamiast zaufania. W obliczu sytuacji, w której dziecko mogłoby się zgubić lub stracić rodzica z oczu, znajomość zachowań zabezpieczających oraz umiejętność proszenia o pomoc staje się kluczowa.

Edukacja w zakresie postrzegania policji jest procesem, który powinien się rozpocząć w domu. Rodzice oraz opiekunowie są zobowiązani, aby uczyć dzieci, że w razie niebezpieczeństwa warto zwracać się do funkcjonariuszy. Powinno to obejmować także naukę numeru alarmowego 112 oraz zasadności korzystania z niego. Warto podkreślać, że policjanci są tu, by pomagać, a nie karać dzieci za prośby o pomoc.

W ramach kampanii #zaginioneNIEzapomniane organizatorzy zapraszają do śledzenia działań w mediach społecznościowych oraz na stronach Policji i Fundacji ITAKA. Postulaty kampanii mają na celu wspólne budowanie społeczeństwa, w którym każde dziecko będzie mogło czuć się bezpiecznie i wiedziało, że nie jest samo w trudnych sytuacjach.

Źródło: Policja Olesno


Oceń: Kampania #zaginioneNIEzapomniane: Zaufanie zamiast strachu w relacjach dzieci z policją

Średnia ocena:4.97 Liczba ocen:22


Zobacz Także